Копаоник Mujen Lux

APARTMANI MUJEN LUX – ЗИМА 2019

Во самото срце на викенд населбата Копаоник, на главниот пат Копаоник - Рашка сместени се MujEn апартманите. Пред секоја вила обезбеден е паркинг простор за гостите на хотелот, кој е под видео надзор. Апартманите се опремени во модерен стил, проткаен со елементи на планинскиот амбиент. Секој од апартманите содржи комплетно опремена кујна, купатило со туш кабина, LCD телевизор со преку 70 домашни и странски канали, беспалтен Wi-fi Интернет. Без разлика дали сте љубител на активниот или пасивниот одмор, овде ќе го најдете своето катче.

 

Wllness&Spa центарт овозможува потполни опуштање, со опуштена музика и примамлив мирис. Во пријатна атмосфера опуштете го телото и подобрете го своето здравје во инфрацрвената и финскат сауна, џакузи, парна бања и затворен базен.
Ресторанот на MujEn ви овозможува да уживате во автентичните кулинарски специјалитети со внимаелно чуваните традизионални кулинарски елементи. Богатите елементи и единствените вкусови на јадењата даваат посебна нота во елегантиниот амбиент со преубавиот панорамски поглед на Копаоник.

 

ПЕРИОД

СМЕНА

1/3 СТУДИО

1/4 АПАРТМАН

1/6 АПАРТМАН

 

УСЛУГА

НАЕМ

НАЕМ

НАЕМ

25.11-02.12.2018

НЕДЕЛА/НЕДЕЛА

79

95

116

02.12-09.12.2018

НЕДЕЛА/НЕДЕЛА

95

116

137

09.12-16.12.2018

НЕДЕЛА/НЕДЕЛА

79

95

116

16.12-23.12.2018

НЕДЕЛА/НЕДЕЛА

79

95

116

23.12-30.12.2018

НЕДЕЛА/НЕДЕЛА

95

116

137

30.12-06.01.2019

НЕДЕЛА/НЕДЕЛА

95

116

137

06.01-13.01.2019

НЕДЕЛА/НЕДЕЛА

79

95

116

13.01-20.01.2019

НЕДЕЛА/НЕДЕЛА

79

95

116

20.01-27.01.2019

НЕДЕЛА/НЕДЕЛА

79

95

116

27.01-03.02.2019

НЕДЕЛА/НЕДЕЛА

95

116

137

03.02-10.02.2019

НЕДЕЛА/НЕДЕЛА

95

116

137

10.02-17.02.2019

НЕДЕЛА/НЕДЕЛА

95

116

137

17.02-24.02.2019

НЕДЕЛА/НЕДЕЛА

79

95

116

24.02-03.03.2019

НЕДЕЛА/НЕДЕЛА

79

95

116

03.03-10.03.2019

НЕДЕЛА/НЕДЕЛА

95

116

137

10.03-17.03.2019

НЕДЕЛА/НЕДЕЛА

79

95

116

17.03-24.03.2019

НЕДЕЛА/НЕДЕЛА

79

95

116

24.03-31.03.2019

НЕДЕЛА/НЕДЕЛА

79

95

116

Цените се изразени во евра по ноќ за апартман

Цената вклучува:

 • Наем на апартман
 • Чистење ( менување на постелнина, пешкири)
 • Превоз до Ски центарот минимум 5 пати на денот
 • Цената за наем вклучува и ваучер  со 10% попуст на картите за користење на SPA  и WЕLLNESS (Затворен базен со Jacuzzi,  финска сауна, инфрацрвена сауна, арома парна бања , солена соба. Третман на тело како и масажа се резервираат дополнително и се доплаќаат дополнително.


Цената не вклучува: ( Задолжителна доплата на лице место)

 • Туристичка такса од 100 динари по лице по ноќ за возрасни како и 50 динари по лице за деца од 7-15 години.
 • Деца до 7 години не плаќаат туристичка такса
 • Патничко осигурување ( информација во агенција)
 • Осигурување 30 динари и за возрасни и деца по ден


Цената не вклучува: ( Не е задолжително)

 • Доплата за ПП ( полупансион – доручек и вечераа )возрасни 15 евра по лице , како и деца од 2-12 години по 7 евра од ден 


Важат Општите услови на Т.А ИДЕАЛ ТРАВЕЛ Травел и СКТМ
Цената е изразена во евра по курс 1 евро= 62 денари

Неделни цени  ( 7/8 )

Check in

25/11/18

02/12/18

09/12/18

16/12/18

23/12/18

30/12/18

06/01/19

13/01/19

20/01/19

27/01/19

03/02/19

10/02/19

17/02/19

24/02/19

03/03/19

10/03/19

17/03/19

24/03/19

Check out

02/12/18

09/12/18

16/12/18

23/12/18

30/12/18

06/01/19

13/01/19

20/01/19

27/01/19

03/02/19

10/02/19

17/02/19

24/02/19

03/03/19

10/03/19

17/03/19

24/03/19

31/03/19

студио

368

405

368

368

641

641

431

394

394

504

504

504

394

415

431

394

342

326

стандард

368

405

368

368

641

641

431

394

394

504

504

504

394

415

431

394

342

326

супериоор

394

426

394

394

704

704

480

436

436

578

578

578

436

457

478

436

384

368

Цените се во евра , по лице ,  на база на полупансион , за 7 ноќевања 

Цената вклучува :

 • Полупансион (појадок и вечера ), шведска маса. Користење на интернет.Неограничено користење на спа и велнес центарот кој се простира на преку 450кв. и содржи : затворен базен со џакузи,финска сауна,инфрацрвена сауна,арома-парна ( турска ) бања,тепидариум клупи,солена соба.Масажите дополнително се резервираат и се доплаќаат.
 • Бесплатен превоз пет пати во текот на денот до и од цнетарот на Копаоник.
 • Креветче за бебиња,на барање на гостите.


Цената не влкучува :

 • Туристичка такса ,100 рсд по лице на ден за возрасни , и 50 рсд по лице на ден за деца од 07-15 години.
 • Деца до 7 години ,не плаќаат туристичка такса.
 • Осигурување , кое изнесува 30 рсд по лице на ден ,за возрасни и за  деца.


Услови на Мујен Лукс апартмани ****

 • Check in  од 14 часот, check out  е до 10 часот.
 • За престој пократок од 3 ноќевања цената се зголемува за 10 %.
 • Дете 0-2 години во присуство на двајца возрасни – бесплатно во 1/2 соба
 • Дете 2-12 години во присуство на двајца возрасни , ако користи посебно легло – попуст 50 %
 • Две деца во присуство на двајца возрасни – секое дете има попуст 50 % .


За овој аранжман важат општите услови за патување на Т.А. ИДЕАЛ ТРАВЕЛ и СКТМ.
Цените се изразени во евра,1 евро = 62 мкд